Co potřebujeme do školky?

Není toho moc....

 • Domácí obuv: dejte dítěti pohodlnou domácí obuv, kterou si dokáže nazout samo a která se nevyzouvá. Nejsou vhodné nazouváky. Dbejte, aby byla zdravotně vyhovující, ne pantofle, cvičky, sandálky, crocs.
 • Oblečení dětí ve školce: děti se při své hře nejlépe cítí v pohodlném oblečení (tepláčky, trička, legíny, šatičky).
 • Oblečení na odpočinek: pyžamo, pokud dítě spí. Vyměňujeme každý pátek. (Netýká se předškolních dětí). 
 • Sportovní oblečení na pobyt venku: děti se mohou lépe pohybovat, pokud budou mít vhodné sportovní oblečení. Při pobytu venku je dětem nejlépe v kalhotách a mikině, při chladnějším počasí v nepromokavých a vzdušných věcech.
 • Dbejte na pokrývky hlavy v létě i v zimě.
 • V ZIMĚ - Obuv na pobyt venku: Teplé sněhule, u kterých nebude vadit, když projdou blátem, sněhem a deštěm. Na zahradě a v okolí je v zimním období opravdu náročný terén. Rukavice, ideálně ne prstové.
 • V LÉTĚ - tričko, kraťásky, sukýnky, ponožky a pokrývku hlavy.
 • Pro všechny děti, prosíme, náhradní oblečení v podepsaném obalu, ve kterém by mělo být spodní prádlo, ponožky, tričko, mikina a kalhoty. Děti se často zamokří, pocákají, vylejí na sebe pití apod. Nehoda se může stát každému.
 • Pláštěnku a holínky - stabilně v šatně

VŠECHNY VĚCI MUSÍ BÝT PODEPSANÉ VČETNĚ OBUVI !!!

Svým dětem pomůžete, když jim dáte takové oblečení, které si z větší části zvládnou obléknout samostatně a zároveň nebudou mít strach se ušpinit, často malujeme, tvoříme, hrajeme si na písku, děti nemohou místo hry dávat pozor na oblečení.

Hračky: ve školce máme dostatek hraček, proto není nutné nosit hračky do školky. Výjimkou může být plyšová hračka nebo polštářek, na kterou je dítě citově vázané při usínání a jako vzpomínka na rodiče.

Co by Vaše dítě mělo zvládat před nástupem do MŠ

 • Samostatně se najíst lžící
 • Pít ze skleničky, umět přijímat tuhou stravu
 • Vydržet sedět při jídle u stolu
 • Zvládat základní hygienické návyky
  • samostatně si umýt ruce,
  • umět si pustit vodu,
  • utřít se do ručníku,
  • používat WC - umět si dojít včas, nepoužívat pleny
 • Používat kapesník, umět se vysmrkat s pomocí dospělého
  • zvládat základy sebeobsluhy
  • obléknout si samostatně alespoň kalhoty a obout si bačkory
 • Zvládnout chůzi po schodech
 • Poznat si svoje věci
 • Mluvit jednoduchými větami, vyjadřovat svá přání a obavy
 • Být schopné zaujmout se hrou či činností alespoň po dobu 5 minut
 • Zvládnout odloučení od rodičů