Co se chystá?

Třídní fond 2021/22

Vážení rodiče,

po dohodě s Vámi na první třídní schůzce 8.9 a 9.9.2021 jste si odsouhlasili třídní fond v celkové výši 1 400,-Kč na celý školní rok 2021/2022.

Prosíme výběr do 19.11.2021. V případě, že budete požadovat rozložení celkové částky na polovinu, žádáme o oznámení předem osobně či emailem na třídu, zástupkyni či ředitelce.

Vyúčtování třídního fondu za školní rok 2020/2021 je umístěno prostřednictvím nástěnky ve vstupní hale v mateřské škole. Celkový zůstatek - 18,55 Kč.

Děkujeme Vám velice za spolupráci.

Naše mateřská škola zapojena do projektu

Se Sokolem do života

Sokol, jako tělovýchovná organizace, funguje už přes 150 let a velkou měrou se podílí na tělesném rozvoji napříč českou populací. V projektu s názvem Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky se zaměřuje na nejmladší generaci - na předškoláky. U této věkové kategorie je důležité, aby si děti osvojily základy svých schopností a mohly se v pozdějším životě dále rozvíjet a zdokonalovat. Rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi tyto základní pilíře stejně tak jako rozvoj řeči, myšlení či poznání. V projektu Se Sokolem do života se děti učí vnímat pohyb jako přirozenost a součást jejich života a to díky kladné motivaci, při které je všemi aktivitami provází postavičky zvířátek.
Metodika, která je pro projekt zpracovaná, vychází ze sokolského cvičení a mnohaleté praxe cvičitelek v oddílech pro předškoláky a rodiče a děti. V současné době je metodický materiál, který pedagogové dostávají v rámci projektu k dispozici, jedním z nejlépe zpracovaným materiálem osnov pro TV, který v naší republice máme.

Projekt je určený pro děti od 3 do 6 let, je pod záštitou MŠMT a Svazem měst a obcí (SMOČR). V jeho rámci děti plní nejrůznější pohybové aktivity, rozvíjí své poznání a čekají je i některé netradiční aktivity.

Podzimní škola v přírodě

Vřesník 2021/22

Vážení rodiče !

Rádi bychom vašim dětem nabídli v příštím školním roce pobyt na školce v přírodě.

Školka se bude konat v termínu od

19.11. do 26.11.2021

Pobyt je ve vesničce Vřesník, v srdci Vysočiny v krásné přírodě v okrese Humpolec

( 1 hodina cesty do Prahy). Cena se pohybuje komplet cca kolem 3.800,-Kč, aktuálně bude upřesněno.

Prostředí velmi dobře známe a rádi bychom s vašimi dětmi prožili nová dobrodružství na čistém vzduchu v obci obklopené lesy a dobrými a přátelskými lidmi.

Zvažte již nyní, zda byste měli zájem svoje děti na školku v přírodě vyslat a dejte nám vědět. Podle zájmu rezervujeme počet míst. Snad si vynahradíme tu dobu, co jsme kvůli covidu byli všichni doma.

Pobyt je vhodný zejména pro nejstarší, předškolní děti, ale pokud víte, že by zvládlo i mladší dítě, můžete také přihlásit ( nedoporučujeme tříleté).

Na školku v přírodě pojedeme část z nás, samozřejmostí je náš pan učitel Radomír.

Těšíme se, že svoje děti předběžně přihlásíte do konce května 2021 a na podzim si společně užijeme krásné společné chvíle v lesích na Vysočině společně s dětmi a také se spoustou kouzelných bytostí.

Napište nám e-mail.